fot. PAP/Tytus Żmijewski

Patryk Jaki zaapelował do bydgoszczan o poparcie kandydatury Tomasza Latosa

O poparcie kandydatury Tomasza Latosa na prezydenta Bydgoszczy zaapelował we wtorek kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki. Podkreślił, że Bydgoszcz może rozwijać się kilka razy szybciej i poseł Latos jest tego absolutnym gwarantem.

Patryk Jaki podczas konferencji prasowej wskazał na silne związki Tomasza Latosa z Bydgoszczą, duże doświadczenie parlamentarne i samorządowe – 2 kadencje w radzie miasta, a także „jego siłę i determinację w walce o sprawy bydgoskie”.

– Na co dzień mogę obserwować, jak pan poseł Latos walczy o interesy Bydgoszczy w Warszawie. Widziałem i państwo mogliście to zaobserwować, jak wiele milionów złotych dzięki jego interwencji trafiło do bydgoskich szpitali. (…) To jest bardzo istotne, żeby osoba o tak dużych kontaktach w Warszawie, o tak dużym doświadczeniu była prezydentem Bydgoszczy, bo to przysłuży się miastu, to spowoduje, że kolejne środki spłyną do Bydgoszczy. Dobra współpraca z rządem ma również znaczenie. Bydgoszcz może rozwijać się kilka razy szybciej i Latos jest tego absolutnym gwarantem – powiedział Patryk Jaki.

Tomasz Latos podziękował kandydatowi na prezydenta stolicy za udzielone poparcie w pierwszym dniu kampanii wyborczej.

– Bydgoszcz potrzebuje dobrego gospodarza, kogoś, kto łączy, a nie dzieli, kogoś, kto potrafi rozmawiać ze wszystkimi – również tymi, którzy mają inne poglądy – powiedział samorządowiec.

Kandydat na prezydenta Bydgoszczy podkreślił, że jego miasto, będące 8 pod względem wielkości w kraju, ma ogromny potencjał, który do tej pory nie był wykorzystany.

– Zrobię wszystko, aby najpierw zwyciężyć w wyborach, a następnie rozwijać Bydgoszcz, abyśmy mogli realizować nasze wspólne marzenia. Ja chcę realizować marzenia wszystkich bydgoszczan, niezależnie od poglądów politycznych – marzenia wielkiego, dobrze rozwijającego się miasta – zapewnił Tomasz Latos.

Konferencję pod pomnikiem przedwojennego prezydenta Bydgoszczy Leona Barciszewskiego poprzedził spacer ulicami Starego Miasta, z bulwarów nad Brdą, przez Stary Rynek, obok katedry i ratusza na Wełniany Rynek. Obu kandydatom na prezydentów towarzyszyła grupa aktywistów Forum Młodych PiS.

Tomasz Latos podkreślił, że Leon Barciszewski jest dla niego wzorem postawy patriotycznej jako Polak i bydgoszczanin.

A ten był prezydentem Bydgoszczy w latach 1932-1939. Po wyjeździe z Bydgoszczy 3 września 1939 r., powrócił do miasta pomimo ostrzeżeń przyjaciół 9 września i zaraz został aresztowany. Po miesięcznym pobycie w areszcie został rozstrzelany 11 listopada w nieznanym miejscu.

Spacer i konferencję prasową próbowała zakłócić niewielka grupa działaczy KOD i Obywateli RP, którzy mieli ze sobą m.in. plakat z napisem „konstytucja”.

PAP/RIRM

drukuj