fot. PAP/EPA

Prezydent złożył kondolencje w związku z katastrofą na północy Włoch

Prezydent Andrzej Duda złożył kondolencje prezydentowi Włoch Sergio Mattarelli’emu w związku z katastrofą na autostradzie w Genui, na północy Włoch, gdzie we wtorek doszło do zawalenia wiaduktu.

Andrzej Duda podkreślił, że „z wielkim smutkiem” przyjął wiadomość o ofiarach, które poniosły śmierć na skutek zawalenia się mostu.

„W imieniu narodu polskiego oraz własnym składam na ręce Pana Prezydenta najszczersze kondolencje oraz wyrazy współczucia dla rodzin ofiar” – oświadczył polski prezydent.

Wyraził jednocześnie nadzieję, że służbom ratowniczym „uda się udzielić pomocy wszystkim osobom uwięzionym pod gruzami”.

Do tej pory – według informacji podanych przez szefa włoskiego MSW Matteo Salviniego – w wyniku tragedii zginęło 30 osób. Kilkanaście jest rannych, w tym kilka ciężko. Według władz lokalnych bilans ten może jeszcze znacznie wzrosnąć.

Wiadukt na autostradzie A10 prowadzącej do granicy z Francją był jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w regionie Ligurii i w północnej części Włoch.

PAP/RIRM

drukuj