By Pit1233 - Praca własna, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=29491300

Bydgoszcz: Opera Nova włącza się w obchody Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego

W środę 6 czerwca o godz. 19.00 plenerowym koncertem Opera Nova włączy się w obchody Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Po raz czwarty wielki koncert – z udziałem kilkudziesięciu solistów, chóru i orkiestry Opery Nova poprowadzonej przez Macieja Figasa i Piotra Wajraka – odbędzie się na scenie letniej przy amfiteatrze nad Brdą.

Zapraszamy mieszkańców Bydgoszczy i turystów na operowy wieczór, którego repertuar tworzą arie, duety, najpiękniejsze sceny chóralne i fragmenty instrumentalne ze słynnych oper, operetek oraz utwory o lżejszym charakterze w aranżacjach znanych m.in. z koncertów sylwestrowych. Jak wszędzie, gdzie organizowane są koncerty promenadowe, ich ważnym atutem jest popularyzacja i promocja muzyki i sztuki operowej.

Tegoroczny koncert, zatytułowany: „Operowe rendez-vous”, jest istotnym elementem działań promujących Projekt „Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy”, zwiększający możliwości techniczne i artystyczne Opery Nova jako największej instytucji kultury województwa kujawsko-pomorskiego. Podczas nadchodzących wakacji w budynku opery przeprowadzony zostanie kolejny etap prac renowacyjnych: remont podłogi sceny, kieszeni scenicznych i zascenia oraz przewidziana jest dostawa nowej sceny obrotowej.

Wstęp na koncert jest wolny.

RIRM

drukuj