[TRANSMISJA] Trwają uroczystości 26. rocznicy powstania Radia Maryja w Bydgoszczy

Radio Maryja świętuje dziś w Bydgoszczy 26. rocznicę swojego powstania. Centralne uroczystości odbyły się tydzień temu w Toruniu. Transmisję z tego wydarzenia można oglądać [tutaj].

Radio Maryja swoje nadawanie rozpoczęło 26 lat temu. Od tamtej pory gromadzi przed odbiornikami wielkie grono słuchaczy.

Upodmiotowiło słuchaczy. To radio nie było tylko monologiem, ale podjęło dialog ze społeczeństwem, z słuchaczami. Ludzie poczuli się dowartościowani. Mogli do tego radia zatelefonować, zgłaszać swoje problemy, swoje pytania – podkreśla ks. bp Ignacy Dec, ordynariusz diecezji świdnickiej.

Wiele osób nie wyobraża sobie życia – jak mówią – bez ich kochanego radia.

Radio Maryja jest absolutnie wyjątkowe, jest fenomenem. Cieszę się, że uczestniczę w tym cudzie – mówi Jadwiga Jarmińska.

Radia Maryja słucham od pierwszego tygodnia, czyli 26 lat. Ono przede wszystkim nas jednoczy. Jednoczy nas pod względem duchowym, ale też przemawia tutaj patriotyzm. Jesteśmy zjednoczeni – wskazuje Anna Brzeska.

Początkowo audycje docierały do słuchaczy w Toruniu, Bydgoszczy i okolicznych miejscowościach. Dziś fale katolickiego głosu w naszych domach są słyszalne na całym świecie. Dokładnie tydzień temu pielgrzymi z całej Polski i zagranicy dziękowali Bogu za swoją rozgłośnię i dzieła przy nim powstałe.

Dwadzieścia sześć lat – dobrze, że jesteście – to jest Rodzina Radia Maryja – mówił o. Tadeusz Rydzyk CsSR.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl