Trzy dni do lekkoatletycznych mistrzostw Europy U23 w Bydgoszczy

Już za trzy dni (13 lipca) w Bydgoszczy wystartują Mistrzostwa Europy U23 w lekkiej atletyce. Polskę reprezentować będą m.in. dobrze znani już na scenie sportowej medaliści halowych mistrzostw Europy z Belgradu Sofia Ennaoui, Ewa Swoboda i Konrad Bukowiecki.


Bydgoska impreza jest ostatnią okazją do zmagań na szczeblu juniorskim i możliwością porównania swoich umiejętności z czołówką młodych lekkoatletów z całego kontynentu. Mimo że mistrzostwa nie są główną z imprez w kalendarzu sportowym, ich znaczenie docenia dwukrotny medalista olimpijski w skoku wzwyż Artur Partyka.

– Są to niezwykle ważne zawody z tego względu, że ma się możliwość konfrontacji swoich wyników na arenie międzynarodowej. Można radzić sobie na własnym podwórku, natomiast dość często się zdarza, że wyjeżdżając i konfrontując się z najlepszymi na świecie, jest się w stanie podołać walce o najwyższe cele – podkreśla.

Polskę reprezentować będą m.in. tegoroczni medaliści seniorskich halowych mistrzostw Europy z Belgradu. Na starcie biegu na 1500m stanie trzecia w Serbii Sofia Ennaoui, a na sprinterskim dystansie 60m zobaczymy Ewę Swobodę. Do rywalizacji w pchnięciu kulą przystąpi rekordzista Polski (21,97m) Konrad Bukowiecki. Zabraknie natomiast Marii Andrejczyk, która wyznaczyła sobie inne priorytety i rozpoczęła obóz w Cetniewie, gdzie zamierza szlifować swoją formę.

 – Jest to też dobra okazja dla tych, którzy zakończyli karierę juniorską, rozpoczęli seniorską, ale są jeszcze w takiej sportowej „poczekalni”. Młodzi Polacy mają już sukcesy na poziomie seniorskim, ale nie są to jeszcze laury mistrzostw świata czy igrzysk olimpijskich – dodał Artur Partyka.

Bydgoszcz już po raz drugi będzie gościć młodzieżowców. Czternaście lat temu w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego na podium stawali m.in. Kamila Skolimowska, Anna Rogowska i Marek Plawgo, a także późniejsze gwiazdy światowego formatu – Jelena Isinbajewa i Blanka Vlasić.

Na poprzednich mistrzostwach Starego Kontynentu do lat 23 w Tallinnie Polacy zdobyli 12 medali (4 złote, 5 srebrnych, 3 brązowe).

Tegoroczny czempionat to nie koniec wielkich emocji w regionie. Za dwa lata w Bydgoszczy odbędą się lekkoatletyczne Drużynowe Mistrzostwa Europy.

Z dokładnym programem zawodów można zapoznać się [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl