Most Uniwersytecki zamiast im. Lecha Kaczyńskiego?

Mieszkańcy Bydgoszczy mówią stanowcze „Niedla zmiany nazwy Mostu im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Most Uniwersytecki.

Takiej zmiany domaga się bydgoska Platforma Obywatelska wspierana przez SLD, która wystosowała projekt uchwały w tej sprawie. Co więcej, pod inicjatywą zmiany nazwy mostu podpisali się ci sami radni, którzy trzy lata temu głosowali za nadaniem imienia śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

W związku z tym dziś o godzinie 18.00 w Bydgoszczy na Starym Rynku odbędzie się protest przeciw nieudolnym rządom PO w tym mieście i całej Polsce.

Mieszkańcy Bydgoszczy będą protestowali i będą mówili stanowcze ”NIE”, bo bardzo źle, że akurat z tego miasta, tak pięknego miasta, które tyle wycierpiało, żeby teraz poszedł w Polskę sygnał nienawiści. Każdy, kto nie chce w takiej Polsce żyć, ma obowiązek tam na Starym Rynku w Bydgoszczy być – ja o to bardzo apeluję. Proszę wszystkich, aby przyszli, żeby wyrazili swoją obecnością swój sprzeciw wobec działań PO – stwierdził poseł Bartosz Kownacki.

Poseł Bartosz Kownacki dodał, że inicjatywa lokalnej PO ma służyć wyłącznie doraźnym celom politycznym.

– To jest kolejny przykład na to, że najlepiej podzielić tych, którzy popierali Lecha Kaczyńskiego i tych, którzy go nie popierali. Historię mają wspólną. Ta tragedia była dla nas wszystkich wspólna i to upamiętnienie powinno mieć wspólny charakter, tylko Platformie na tym nie zależy, bo silne i zjednoczone społeczeństwo to koniec rządów tej partii. Oni dla własnych celów politycznych próbują dokonywać takich zmian – podkreśla poseł Bartosz Kownacki.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl