Bydgoszcz: dziś pierwsze spotkanie konsultacyjne ws. programu Mieszkanie Plus

W Bydgoszczy odbędzie się dziś pierwsze z serii spotkań konsultacyjnych dotyczących programu Mieszkanie Plus. Przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w trakcie spotkań z samorządowcami, obywatelami i firmami będzie przybliżało zasady działania programu.

Chodzi o przedstawianie idei Mieszkania Plus oraz roli i możliwości, które daje Krajowy Zasób Nieruchomości. Jednocześnie ministerstwo chce wysłuchać obaw i pytań ze strony lokalnych obywateli i struktur.

Wiceminister budownictwa Tomasz Żuchowski wyjaśnia, w jaki sposób samorządy będą mogły pozyskiwać mieszkania w ramach programu i na jaką pomoc będą mogły liczyć ze strony resortu.

– Pierwsza kwestia, jaka rodzi możliwości, to oczywiście zakup dziś istniejących budynków, które mają inną funkcję, i można – jeśli przepisy miejscowe na to pozwalają –  dokonać zmiany użytkowania takiego obiektu, kupić go z punktu widzenia licytacji czy też z punktu widzenia istnienia takiego obiektu będącego w zasobie, ale dzisiaj nieużytkowanego i wyremontowanie go do odpowiedniego standardu i przeznaczenia na mieszkania. Druga kwestia to oczywiście możliwość tworzenia spółek celowych na zasadzie: mamy nieruchomość w gminie x czy y, nie mamy pieniędzy – wówczas wskażemy, co można z tym tematem zrobić albo: mamy pieniądze, a nie mamy nieruchomości – wskażemy, jak ją pozyskać, w jaki sposób można zawiązać celowa spółkę i w jaki sposób będziemy w stanie ten program zrealizować – zaznacza Tomasz Żuchowski.

Ministerstwo liczy na czynny udział samorządowców i firm w projekcie Mieszkanie Plus.

Budynki w ramach programu będzie można długoterminowo wynajmować lub wykupić. Następne spotkania informacyjne odbędą się jeszcze w tym miesiącu w Opolu, Lublinie i Szczecinie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl