fot. PAP/Tytus Żmijewski

Bydgoszcz: Trwają Lekkoatletyczne Drużynowe Mistrzostwa Europy

W Bydgoszczy trwają Lekkoatletyczne Drużynowe Mistrzostwa Europy. Polacy z powodzeniem zakwalifikowali się do finałów biegów krótkich. Marcin Kurkowski zajął natomiast 3. miejsce w rzucie oszczepem.


Po pierwszym dniu Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce Polacy zajmują 2. miejsce.

Eliminacje w biegu na 400 metrów przez płotki wygrał Patryk Dobek.

– Chciałem zaprezentować się z jak najlepszej strony, także wydaje mi się, że te zawody dobrze zaczynamy. O to właśnie chodziło, żeby spokojnie sprawdzić swoją formę – powiedział Patryk Dobek.

W finale rzutu dyskiem kobiet Daria Zabawska zajęła 4. miejsce. Z kolei w rzucie oszczepem mężczyzn Marcin Krukowski uplasował się na 3. pozycji. Mimo miejsca na podium nie krył zawodu.

– Nie wiem, nie wiem czemu. Jest to na pewno składowa ciężkich treningów, no bo jednak mistrzostwa świata są bardzo późno, także nie można pozwolić sobie, żeby forma była cały czas. Dwa tygodnie robiłem ciężki trening, kriokomorę, także ten organizm jest trochę przymulony – podkreślił Marcin Krukowski.

Ewa Swoboda z 3. czasem awansowała do finału biegu na 100 metrów.

– Fajny czas, ale nastawiam się przynajmniej na 11,15. Fajnie byłoby pobić życiówkę – mówiła Ewa Swoboda.

Justyna Święty-Ersetic wygrała natomiast w biegu eliminacyjnym na 400 metrów. Jak mówiła, motywują kibice.

– Uwielbiam, kiedy jest tylu kibiców na stadionie. Tym bardziej wiem, że oni są tutaj głównie dla nas, dla Polaków i nas dopingują. To dodaje takiego dodatkowego kopa i być może dlatego nie wytrzymałam tego ciśnienia do samego końca i poszłam po prostu mocno, dopiero później zaczęłam luzować. Może niepotrzebnie, ale tak to jest, jak startuje się u siebie i chce się wypaść jak najlepiej – zwróciła uwagę Justyna Święty-Ersetic.

Nad Polską górują obecnie tylko Niemcy, z 5-punktową przewagą.

– Nie walczymy dla siebie, tylko walczymy dla drużyny – dodała Justyna Święty-Ersetic.

Awans do finałów wywalczyli także Joanna Linkiewicz, Remigiusz Olszewski, Rafał Omelko, Karolina Kołeczek, Damian Czykier i Anna Kiełbasińska. Dzisiaj zawody rozpoczną się o godz. 16.00 rywalizacją w skoku wzwyż kobiet z udziałem Kamili Przybyły.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl