Poczta Polska włącza się w realizację programu Mieszkanie Plus

Poczta Polska i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę ramową o współpracy dotyczącej przekazania gruntów w ramach programu Mieszkanie Plus. Tym samym Poczta włącza się w realizację rządowego programu budowy mieszkań.

Wstępne porozumienie dotyczy pięciu lokalizacji: dwie z nich znajdują się na terenie Warszawy, natomiast trzy kolejne we Wrocławiu, Grudziądzu i Rybniku.

Umowa dotycząca przekazania gruntów prawdopodobnie ma zostać sfinalizowana do końca tego roku. Pozwoli to na przeprowadzenie kolejnych etapów programu Mieszkanie Plus.

Prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski podkreśla, że jest to kolejny ważny program, w którym ma zaszczyt brać udział PP.

Strategia Poczty Polskiej mówi o tym, że Poczta jest partnerem dla własnego państwa. Program Mieszkanie Plus wpisuje się w strategię Poczty Polskiej. Po porozumieniach, które podpisaliśmy z ministerstwem rodziny i pracy oraz cyfryzacji, jest to kolejne. Obok tego, że realizujemy ważny cel społeczny, Poczta Polska ma zamiar na tym programie także zarobić – wskazuje Przemysław Sypniewski.

Podpisane dziś porozumienie nie jest jeszcze umową inwestycyjną, ale pozwala na podjęcie konkretnych działań – mówi prezes BGK Nieruchomości, Mirosław Barszcz.

W tej chwili nie stajemy się jeszcze właścicielem tych działek, ale jest to dobry początek tego procesu, kiedy będziemy mogli przyglądać się już konkretnym lokalizacjom i działkom. Szacujemy, że na gruntach, które w tej chwili zostały wskazane przez Pocztę Polską, może powstać 1300-1800 mieszkań – wskazuje Mirosław Barszcz.

BKG Nieruchomości jest otwarty na rozmowy z kolejnymi partnerami, którzy zaoferują grunty w ramach realizacji programu Mieszkanie Plus. Do tej pory spółka zawarła porozumienia z 70 gminami z całej Polski. Dzięki umowom, powstać może nawet 20 tys. mieszkań.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl