MSZ: są Polacy wśród zaginionych po zamachu w Manchesterze

Wśród zaginionych po poniedziałkowym zamachu w Manchesterze są polscy obywatele – wynika z informacji podanych przez MSZ na Twitterze. Resort podkreślił, że konsulowie są w stałym kontakcie z rodzinami zaginionych i otoczyli je opieką.

https://twitter.com/MSZ_RP/status/866991106445254656

Wcześniej informacjhttps://twitter.com/MSZ_RP/status/866991106445254656e, iż wśród zaginionych po zamachu może być co najmniej dwoje Polaków podawały brytyjskie media. MSZ informowało wówczas, że wraz z konsulatem w Manchesterze „weryfikują wszystkie doniesienia medialne dotyczące Polaków w Manchesterze”.

Po godz. 14.00 służby prasowe resortu zamieściły na Twitterze wpis, w którym poinformowano, iż polscy konsulowie z Manchesteru „są w stałym kontakcie z rodzinami obywateli RP zaginionych w #Manchester i otoczyli je opieką”.

W doniesieniach brytyjskiej telewizji ITV mowa była o dwojgu potencjalnie zaginionych członkach rodziny. Telewizja powoływała się na informacje zamieszczone w mediach społecznościowych przez córkę zaginionych.

MSZ odmówiło jednak komentowania poszczególnych przypadków, podkreślając, że z uwagi na ochronę prywatności rodzin nie udziela informacji na temat danych osobowych zaginionych.

W zamachu do którego przyznało się ISIS, do którego doszło w poniedziałek wieczorem w hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena, tuż po zakończeniu koncertu amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande, według aktualnych danych zginęły co najmniej 22 osoby, w tym dzieci, a 59 zostało rannych.

PAP/RIRM

drukuj