fot. twitter/MieszkanieDlaMłodych

M. Barszcz: Analizujemy blisko 200 inwestycji na gruntach samorządowych w ramach Mieszkania plus

Analizujemy blisko 200 inwestycji na gruntach samorządowych w ramach rządowego programu Mieszkanie plus – powiedział PAP koordynator Rady Mieszkalnictwa przy prezesie Rady Ministrów Mirosław Barszcz, prezes PFR Nieruchomości.

Jak przypomniał Mirosław Barszcz, „dużo inwestycji w ramach Mieszkania plus powstaje na gruntach samorządowych”.

„To m.in. nowy projekt w Toruniu, gdzie już w 2020 roku może zostać oddanych ok. 300 mieszkań. W gminie Zakliczyn w Małopolsce ogłosiliśmy przetarg na wybór generalnego wykonawcy dla 70 mieszkań” – powiedział prezes PFR Nieruchomości.

„Do Krajowego Zasobu Nieruchomości zgłosiło się kilkadziesiąt samorządów, z którymi rozmawiamy, urealniając jednak liczbę mieszkań, które miałyby tam powstać” – przypomniał Mirosław Barszcz.

„Podchodzimy w racjonalny sposób do naszych inwestycji, każdą lokalizację badamy pod kątem demografii, wysokości zarobków, inwestycji w gminie, bezrobocia, istniejącej struktury zabudowy. Nie chcielibyśmy, aby w tych mieszkaniach hulał wiatr po roku czy dwóch po ich oddaniu” – powiedział koordynator Rady Mieszkalnictwa przy prezesie Rady Ministrów.

Jak przypomniał, w ramach Mieszkania plus było „kilka przypadków gmin wiejskich, które miały imperialne plany budowy na kilkaset mieszkań”.

„Były nawet przypadki pomysłów budowy na łące pod lasem, gdzie dojazd to była 2-kilometrowa polna droga” – zaznaczył Mirosław Barszcz.

Koordynator Rady Mieszkalnictwa przy prezesie Rady Ministrów przypomniał, że każda z inwestycji jest analizowana pod kątem struktury mieszkań.

„Analizujemy, jaki metraż jest najbardziej oczekiwany przez ludzi. Już teraz w części dużych miast bardziej potrzebne są małe mieszkania. Trzeba zaznaczyć, że wszystko jednak zależy od lokalizacji. Kraków ma dodatnią demografię, bo studenci kończą studia i zostają w mieście i szukają pierwszego własnego, najczęściej małego mieszkania. Podobnie jest w innych metropoliach” – podał Mirosław Barszcz.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl