fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

Nowela ustawy o KZN ma pomóc w lepszej realizacji programu Mieszkanie plus

Program Mieszkanie plus ma być realizowany jeszcze sprawniej. Pomóc ma w tym nowela ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości.

Nowe przepisy mają pozwolić na zwiększenie zasobu gruntów, które będzie można wykorzystać na cele mieszkaniowe przez KZN.

Nowela pozwolić ma także na efektywniejszy udział Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz Agencji Mienia Wojskowego w przekazywaniu gruntów do KZN.

Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju, zaznaczył, że zmiany pozwolą na pozyskanie mieszkań przez osoby, które obecnie nie mają takiej szansy.

– To, że wprowadzamy ten program w rzeczywistość rynku jest czymś, co powinno nas łączyć. Długoterminowe inwestowanie w większą podaż mieszkań wprowadza na lokalnych rynkach deweloperskich, po pierwsze – konkurencję, a po drugie – realny wybór dla konsumenta i po trzecie – dajemy szansę na mieszkanie tym, którzy takiego kredytu hipotecznego nie mogą otrzymać. To jest ostatnia zmiana, jeśli chodzi o program Mieszkanie plus – wskazał Artur Soboń.

Posłowie uchwalili nowelę o KZN w czwartek. Teraz dokument trafi pod obrady Senatu.

Krajowy Zasób Nieruchomości działa od 2017 r. Pełni on rolę państwowego banku gruntów, na których mają powstawać lokale w ramach Mieszkania plus.

RIRM

drukuj