fot. twitter.com/pisorgpl

J. Kaczyński: Żeby dobrze rządzić, trzeba być kompetentnym i uczciwym

Żeby dobrze rządzić, trzeba być kompetentnym i uczciwym, rządzić w sposób przemyślany; w Polsce mamy poważny potencjał rozwojowy, trzeba tylko likwidować, także na poziomie samorządów, te patologie, które ten mechanizm osłabiają – powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński mówił na konferencji PiS w Warszawie, że do niedawna Prawo i Sprawiedliwość rządziło przede wszystkim w stolicy, a w dużo mniejszym stopniu w samorządach.

„Dziś, po zwycięskich wyborach, ta sytuacja się zmieniła. Mamy wielką część władzy w samorządach. I trzeba, by to przyspieszenie, szybki marsz, rozpoczął się także tam, gdzie dotąd nie zawsze tak było” – powiedział prezes PiS.

Zaznaczył, że tam, gdzie rządzi PiS, powinno tak być zawsze.

„To, żeby tak było, wcale nie jest takie trudne. (…) żeby dobrze rządzić, nie trzeba być geniuszem; chociaż pewni ludzie wybitnie zdolni bardzo się przydają, są takie przykłady też teraz, w naszym rządzie. Ale przede wszystkim trzeba być kompetentnym i uczciwym. To jest bardzo ważne, by rządzić w sposób przemyślany i uczciwy właśnie” – podkreślił Jarosław Kaczyński.

Jego zdaniem w Polsce mamy „poważny potencjał rozwojowy”.

„Trzeba tylko likwidować, także na poziomie samorządów, te wszystkie mechanizmy, patologie, które ten mechanizm, tę siłę rozwojową osłabiają, a niekiedy w ogóle likwidują; bywa nawet, że prowadzą do procesów wstecznych. To jest nasze wspólne zadanie i tej władzy, która jest tu w Warszawie, i rządu, z panem premierem na czele, tak znakomitym premierem” – mówił prezes PiS.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl