fot. PAP/Roman Zawistowski

Prezes J. Kaczyński: Nie ma planów waloryzacji świadczenia 500 plus

Nie ma w tym momencie planów waloryzacji świadczenia 500 plus –  powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. Rządowy program wsparcia polskich rodzin istnieje już od 1 kwietnia 2016 roku i  – jak zaznacza Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej – przyczynia się do znacznej poprawy sytuacji materialnej rodzin.

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, kontynuuje objazd po kraju. Wczoraj przebywał w Tomaszowie Mazowieckim. W trakcie spotkania z mieszkańcami podkreślał, że wydatki na sferę socjalną to suma przekraczająca 250 mld złotych.

– Jest jasne, że będziemy te programy kontynuować, że to jest bardzo ważny element tego, co chcemy zrobić w Polsce – mówił Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

Jednym z sztandarowych programów Prawa i Sprawiedliwości dla rodzin jest 500+. Rosnąca inflacja sprawia, że wartość pieniądza drastycznie maleje. Prezes Prawa i Sprawiedliwości był pytany o możliwą waloryzację świadczenia. Jak mówił – w tej chwili nie ma takich planów, „co nie oznacza, że w bardzo krótkim czasie to się nie zmieni”.

– W tej chwili mogę powiedzieć, że mamy kryzys, walczymy z nim możliwie najdelikatniejszymi metodami. Najprostszą metodą walki z kryzysem jest zmniejszenie popytu, czyli zmniejszenie dochodów społeczeństwa. My robimy wszystko, by dochody społeczeństwa liczone w sile nabywczej nie spadały lub aby były one minimalne – dodał Jarosław Kaczyński.

W tym kontekście prezes PiS zwrócił uwagę na problem bezrobocia.

– Jednocześnie chcemy za wszelką cenę uniknąć kolejnego szoku bezrobocia, kolejnego odwrócenia się mechanizmu rozwojowego – z mechanizmu do przodu na mechanizm do tyłu – wyjaśnił.

Według prognoz NBP w drugim kwartale przyszłego roku inflacja zacznie spadać. Cel inflacyjny, czyli 2,5 proc., Polska ma osiągnąć w III kwartale 2025 roku.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl