fot. PAP/Krzysztof Świderski

J. Kaczyński: Musimy zapewnić każdemu obywatelowi darmową obsługę medyczną

Musimy zapewnić każdemu obywatelowi obsługę medyczną za darmo – powiedział w Opolu Lider Zjednoczonej Prawicy Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS-u wziął udział konwencji tematycznej poświęconej ochronie zdrowia.  Partia rządząca zaproponowała nową „Piątkę dla Zdrowia”.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że sprawa ochrony zdrowia jest częścią przedsięwzięcia „polskiej wersji państwa dobrobytu”.

– Pełne kieszenie, pełne na poziomie niemieckim, i to niemieckim za kilkanaście lat czy za 20 lat, to jeszcze nie państwo dobrobytu. Państwo dobrobytu to jest taka formacja, która zapewnia obywatelom w różnych dziedzinach – a służba zdrowia należy do tych absolutnie najważniejszych – odpowiedni poziom opieki, odpowiedni poziom wsparcia. I o tym tutaj właśnie rozmawiano. Przy czym warto jedną sprawę, jedną kwestię w Polsce, ciągle aktualną, podkreślić: to ma być służba zdrowia powszechnie dostępna i jednocześnie – co chcę mocno podkreślić – publiczna – tłumaczył prezes PiS.

Na nową „piątkę” PiS-u dla zdrowia składa się m.in. wzrost nakładów na służbę zdrowia, Fundusz Modernizacji Szpitali oraz pakiet badań kontrolnych dla każdego Polaka.

Rząd Zjednoczonej Prawicy chce także zapewnić skoordynowaną opiekę nad seniorami i osobami niesamodzielnymi w każdym powiecie oraz przeznaczyć miliard zł na centrum onkologii.

Liderzy PiS ruszyli dziś w objazd po kraju. Prezes partii Jarosław Kaczyński udał się do woj. lubuskiego, a premier Mateusz Morawiecki – do Wielkopolski.

RIRM

drukuj