fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

J. Kaczyński: cierpliwość i konsekwencja zwycięża

Cierpliwość i konsekwencja zwycięża – podkreślił w niedzielę pod Pałacem Prezydenckim prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, zwracając uwagę podczas obchodów 89. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej, że Marsz Pamięci przeszedł w niedzielę ulicami Warszawy w spokoju.

„Tak się złożyło po dniu tragedii (po 10.04.2010 r.), że z różnych powodów nie mogłem uczestniczyć w tych manifestacjach, w tych Mszach. Pierwszy raz byłem siedem lat temu i przed chwilą to sobie przypomniałem. Przypomniałem sobie jak wtedy daleko byliśmy od tego momentu, w którym jesteśmy dzisiaj. Jak ten nasz marsz przybliżył nas do zwycięstwa. Do tego momentu, w którym staną pomniki, w którym zostanie wyjaśniona prawda” – powiedział Jarosław Kaczyński.

„Spotykaliśmy się pod drodze z różnego rodzaju przeszkodami, ale ogromna większość tych marszów odbywała się” – zaznaczył prezes PiS.

Jak dodał polityk, „dzisiaj, pomijając te okrzyki, na które nie warto zwracać uwagę, mieliśmy spokój. Cierpliwość i konsekwencja zwycięża”.

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj