PAP/Piotr Polak

J. Kaczyński: W ciągu 4 lat pokazaliśmy, że można zrobić dużo i stworzyć to, co jest podstawą demokracji – wiarygodność

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wziął udział w kolejnym z cyklu Pikników Rodzinnych pod hasłem „Dobry czas dla Polski”. Spotkanie odbyło się w miejscowości Miedzna Murowana w woj. łódzkim.W ciągu 4 lat pokazaliśmy, że można zrobić dużo i stworzyć to, co jest podstawą demokracji – wiarygodność” – pokreślił w przemówieniu Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS podziękował za wszelkie formy zaangażowania: Kołom Gospodyń Wiejskich, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz wszystkim, którzy angażują się w strukturach przykościelnych oraz przez aktywność gospodarczą.

– Polska tradycja wyrasta ze wsi, z różnej wsi – ta, która jest teraz i tej, której już nie ma. Ale to stąd wziął się ten fenomen, który nazywamy polskością, a to jest coś niesłychanie ważnego i cennego. Rozwijajmy to ze wszystkich sił. Nasza władza to wspiera – ostatnio Koła Gospodyń wiejskich, również OSP. Tego wsparcia będzie więcej. Pamiętajcie, proszę Państwa, że władza może uczynić wiele, bo może doprowadzić do tego, że mamy dzisiaj ten dobry czas dla Polski. To są spotkania tego dobrego czasu, właśnie po to, aby ten dobry czas trwał – mówił Jarosław Kaczyński.

Politycy PiS zainaugurowali objazd po kraju w połowie lipca. Wcześniej prezes PiS zaprezentował „jedynki” list partii w najbliższych wyborach do Sejmu. Jarosław Kaczyński będzie na czele listy w okręgu warszawskim, premier Mateusz Morawiecki w Katowicach. W okręgu podwarszawskim „jedynką” został szef MON Mariusz Błaszczak, wicepremier Jacek Sasin w Chełmie, a szef KPRM Michał Dworczyk w Wałbrzychu.

Jak wynika z wypowiedzi polityków PiS, w przyszłym tygodniu powinny zostać zaprezentowane kompletne listy kandydatów na jesienne wybory parlamentarne.

RIRM

drukuj