Szef MON i prezydent USA rozmawiali o katastrofie smoleńskiej

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz powiedział, że podczas rozmów z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem poruszył kwestię katastrofy smoleńskiej.

Dopytywany, czy chodziło o sprawę śledztwa w tej sprawie, czy np. wraku samolotu odparł, że chodziło o te wszystkie rzeczy. Szef resortu obrony wyraził też nadzieję, że temat będzie kontynuowany w dalszych rozmowach.

Poseł Beata Gosiewska, której mąż zginął pod Smoleńskiem, liczy na wsparcie amerykanów w wyjaśnieniu przyczyn tej tragedii.

– Bardzo dobrze, że strona polska porusza te sprawę, natomiast, szczerze mówiąc, po tylu latach nie jestem wielka optymistką, dlatego że Stany Zjednoczone wprost „na talerzu”  podadzą rozwiązanie katastrofy smoleńskiej i zmuszą Putina do wydania wraku oraz czarnych skrzynek. Natomiast mam nadzieję, że w jakimś sensie będą nas wspierać i przekażą nam niezbędne informacje do wyjaśnienia – mówi Beata Gosiewska.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęli wszyscy pasażerowie – 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

RIRM

drukuj