Wznowiono śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej

Prokuratura Krajowa wznowiła kolejne śledztwa w związku z katastrofą smoleńską. Tym razem dotyczą one działań na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej podejmowanych przez funkcjonariuszy publicznych w latach 2010-2011.

Chodzi o osoby upoważnione do występowania w imieniu Polski w stosunkach z Rosją podczas badania przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Inne podjęte ostatnio śledztwa dotyczą m.in. fałszerstwa dokumentów w celu użycia ich jako autentycznych (a wytworzonych w związku z przygotowaniem przez Biuro Ochrony Rządu wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Rosji 10 kwietnia 2010 r.) oraz niszczenia w Rosji materiału dowodowego w postaci wraku TU-154M.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Beata Gosiewska, wdowa po śp. wicepremierze Przemysławie Gosiewskim, liczy, że tym razem prokuraturze uda się przeprowadzić rzetelne śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej.

– Mam nadzieję, że wreszcie prokuratorzy zaczną podchodzić do tego śledztwa rzetelnie. Wcześniej wielokrotnie byliśmy świadkami, że prokuratorzy działali na zlecenie ówczesnego rządu Donalda Tuska. Przekonałam się o tym, gdy na jednym ze spotkań, kiedy zadawaliśmy pytania, w ciągu kilkuminutowej przerwy ktoś z rządu zadzwonił do prokuratorów i uzyskał informacje dot. pytań zadawanych przez rodziny ofiar, pomimo że było już ok. godz. 20.00. To wskazywało na ogromną dyspozycyjność prokuratury, gdzie przez telefon przekazywano różne informacje i czynione utrudnienia – zaznaczyła Beata Gosiewska.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl