D. Tusk ma zeznawać przed prokuraturą ws. współpracy SKW z FSB

Były premier polski Donald Tusk został wezwany w charakterze świadka do warszawskiej prokuratury okręgowej w śledztwie przeciwko byłym szefom Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Sprawa dotyczy podjęcia bez zgody władz współpracy z rosyjskim FSB.

SKW zawarło umowę z rosyjskimi służbami bezpieczeństwa w 2010 roku.

Portal niezalezna.pl poinformował, że Donald Tusk odebrał wezwanie. Przesłuchanie szefa Rady Europejskiej miałoby się odbyć w najbliższą środę.

W grudniu ubiegłego roku ujawniono, że w śledztwie postawiono zarzuty byłym szefom SKW Januszowi Noskowi i Piotrowi Pytlowi. Zarzuty polegają na „przekroczeniu uprawnień funkcjonariusza publicznego wskutek podjęcia współpracy ze służbą obcego państwa bez zgody premiera. Jest to niezgodne z ustawą o SKW i SWW.

Media informowały, że śledczy przyglądają się wizytom Rosjan w siedzibie SKW oraz pobytowi gen Janusza Noska i Piotr Pytla w Rosji.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl