fot. PAP/Adam Warżawa

Prokuratura: Dariusz S. usłyszy trzy zarzuty w związku z fałszywymi zeznaniami

Szef ochrony imprezy WOŚP w Gdańsku Dariusz S. usłyszy dwa zarzuty składania fałszywych zeznań i kolejny zarzut podżegania do składania fałszywych zeznań – powiedziała w poniedziałek rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Jak dodała, zatrzymanie i zarzuty dla Dariusza S. mają związek z próbą „utrudnienia dokonania istotnych ustaleń dotyczących identyfikatora z napisem >>Media+<< poprzez przekazanie policjantom informacji, że identyfikatorem tym posłużył się Stefan W. w celu wejścia na scenę”.

Prokurator Wawryniuk przekazała, że ustalenia prokuratury przeczą temu, aby Stefan W. podejrzany o zabójstwo prezydenta Gdańska wszedł na scenę i miał tam identyfikator „Media”.

13 stycznia wieczorem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zaatakował nożem w centrum miasta 27-letni Stefan W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie zmarł następnego dnia.

W poniedziałek rano Prokuratura Krajowa poinformowała, że zatrzymany został szef ochrony imprezy WOŚP z 13 stycznia w Gdańsku, który miał wprowadzić policję w błąd, że zabójca prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Stefan W. posługiwał się plakietką „Media”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl