K. Godek: Prezydent Warszawy R. Trzaskowski wprowadza do szkół homoideologię pod pozorem walki z mową nienawiści

Prezydent Warszawy R. Trzaskowski wprowadza do szkół homoideologię pod pozorem walki z mową nienawiści – powiedziała w „Polskim punkcie widzenia” na antenie TV Trwam Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina. Ekspert zwróciła uwagę, że z materiałów zaprezentowanych przez prezydenta stolicy wynika, że będą to szkolenia o silnym nacechowaniu ideologicznym. Poruszona ma być sprawa tzw. mowy nienawiści wobec mniejszości seksualnych czy feministek.

Takie zajęcia mają się odbyć w najbliższych dniach. Ma to być odpowiedź na zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Kaja Godek podkreśliła, że szkoła to nie jest miejsce, do którego można wejść z każdym szkoleniem. Zastanawia się także, na jakiej zasadzie prezydent miasta mógł zarządzić przeprowadzenie takich zajęć.

Przeprowadzanie takich szkoleń w Warszawie to jest po prostu indoktrynowanie dzieci. Osobnym pytaniem jest to, dlaczego prezydent Warszawy zarządza jakieś lekcję w szkołach, przecież to jest w geście kuratorium, przecież to powinno przejść przez całą procedurę jakby wprowadzania zewnętrznej organizacji do szkoły. Powinna się zgodzić rada rodziców, powinna wiedzieć dyrekcja, jaki jest program tych szkoleń. Niczego takiego nie wiadomo. Jest jakieś odgórne zarządzenie. Jeżeli takie lekcje odbywałyby się w szkole, ja bym zabrała dziecko ze szkoły – mówiła Kaja Godek.

Działaczka pro-life zwróciła także uwagę, że to obrońców życia dotyka ogromna fala krytyki i ataków. Za te działania – jak dodała – są odpowiedzialne właśnie feministki, które używają do tego hejtu, a atak jest wymierzony w konkretne osoby.

Przed Urzędem Miasta Warszawy odbędzie się dziś pikieta przeciw organizacji w stołecznych szkołach zajęć ze zwalczania tzw. mowy nienawiści. Protest rozpocznie się o godz. 16.00 na Placu Bankowym.

RIRM

drukuj