P. Jaki: Radni PO odchodzą, bo R. Trzaskowski nie radzi sobie w kampanii wyborczej

Radni Platformy Obywatelskiej odchodzą z tej partii, ponieważ widzą, że Rafał Trzaskowski nie radzi sobie w kampanii wyborczej w Warszawie; nie jest przypadkiem, że radni odchodzą dzień po skopiowaniu przez Trzaskowskiego hasła wyborczego – powiedział kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki.

Troje radnych Platformy Obywatelskiej: Lech Jaworski, Aleksandra Sheybal-Rostek i Izabela Chmielewska ogłosiło w sobotę odejście z partii. Tym samym klub straci większość w Radzie Warszawy. Radni ci w wyborach na prezydenta stolicy poprą byłego wiceprezydenta Warszawy Jacka Wojciechowicza.

Jaki ocenił na sobotniej konferencji prasowej, że nie jest zaskoczony decyzją radnych Platformy.

„Powodem, dla którego odchodzą ci radni z PO jest to, że Rafał Trzaskowski nie radzi sobie w kampanii wyborczej” – ocenił Patryk Jaki.

„Jeżeli ktoś nie radzi sobie z własnym wizerunkiem i nie radzi z prowadzeniem kampanii wyborczej, to jak sobie poradzi z zarządzaniem miastem? Myślę, że zauważyli to również radni PO, których ja nawet nie znam” – powiedział Patryk Jaki.

Jego zdaniem nie jest przypadkiem, że troje radnych ogłosiło odejście z PO dzień po ogłoszeniu przez Trzaskowskiego hasła wyborczego „Warszawa. Dla wszystkich”. Inny kandydat na prezydenta Warszawy Piotr Guział zarzucił w piątek Trzaskowskiemu kradzież hasła wyborczego.

„Mamy do czynienia z aferą >>człowieka ksero<<, na początku Rafał Trzaskowski kopiował wszystkie niezrealizowane pomysły (wyborcze) Hanny Gronkiewicz-Waltz z 2006 r. Potem kopiował nasze pomysły m.in. dotyczące smogu, powstańców warszawskich, Białołęki itd. A wczoraj już przeszedł samego siebie, ponieważ skopiował, splagiatował hasło innego z kandydatów na prezydenta (Warszawy). Człowiek plagiat, czara goryczy się przelała” – komentował Patryk Jaki.

Polityk zapewnił, że PiS nie podejmował rozmów z trójką byłych już radnych PO.

„Dla nas jest to również nowa informacja” – powiedział Patryk Jaki.

W swoim oświadczeniu radni argumentują, że odchodzą z PO, bo „potrzebny jest dziś Platformie wstrząs”.

„Platformo, otrząśnij się z letargu, a nie prowadź nas do trzeciej pod rząd porażki wyborczej” – czytamy.

„Nie wiemy, jakie będą nasze dalsze wybory. Decyzje podjęliśmy sami, ale już dziś możemy zadeklarować, że w wyborach na prezydenta Warszawy poprzemy pana Jacka Wojciechowicza. Człowieka najlepiej przygotowanego do rządzenia stolicą, którego mogliśmy dobrze poznać, gdy jako wiceprezydent naszego miasta tworzył jego sukcesy. Niestety także i jego brakuje dziś w Platformie. Źle się dzieje w PO w Polsce i źle się dzieje w PO w Warszawie. Dlatego odchodzimy i zrobimy wszystko, by nieudolna, nieprofesjonalna i arogancka kampania prowadzona przez Platformę Obywatelską nie doprowadziła do zwycięstwa PiS” – napisali radni.

PAP/RIRM

drukuj