IMGW: alert przed burzami i intensywnymi opadami deszczu dla woj. opolskiego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenia drugiego stopnia przed wieczornymi burzami i intensywnymi opadami deszczu dla woj. opolskiego.

IMGW wydało również ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla zachodniej części woj. małopolskiego oraz południowo-wschodniej części woj. śląskiego.

Jak informuje IMGW, ostrzeżenia drugiego stopnia przewidują „wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia”. IMGW zaleca w związku z tym dużą ostrożność, śledzenie komunikatów o sytuacji pogodowej oraz przestrzeganie „zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia”.

Natomiast ostrzeżenia pierwszego stopnia przewidują „warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia”.

„Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne” – ostrzega IMGW.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje również, jak bezpiecznie przetrwać burze. Nie powinno się wychodzić z domu bez konieczności. Należy również unikać otwartych przestrzeni, nie stawać pod jedynym w okolicy drzewem czy masztem oraz unikać dotykania metalowych przedmiotów. Osoby prowadzące samochód powinny zjechać na parking z dala od drzew. W górach należy jak najszybciej zejść ze szczytu. Osoby pływające powinny natychmiast wyjść z wody i oddalić się od brzegu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl