Patryk Jaki przedstawił program „Bezpieczna Warszawa”

Nowe priorytety straży miejskiej, zwiększenie liczby patroli policyjnych, m.in. w pobliżu szkół, rozbudowa monitoringu miejskiego oraz doświetlenie przejść dla pieszych – to założenia programu „Bezpieczna Warszawa”, który przedstawił w czwartek kandydat na prezydenta stolicy Patryk Jaki.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy zadeklarował na czwartkowej konferencji prasowej, że jeśli wygra wybory w stolicy, postawi „bardzo silny akcent” na poprawę bezpieczeństwa w mieście.

„Jesteśmy przekonani, że bezpieczeństwo można zwiększyć, nie wydając na to żadnych większych środków, tylko zmieniając priorytety” – podkreślił.

Jak mówił, pierwszym elementem jego programu dotyczącego bezpieczeństwa jest zmiana priorytetów straży miejskiej.

„Jesteśmy przekonani, że straż miejska powinna – zamiast zakładać blokady na kołach, zamiast gonić seniorów, którzy np. sprzedają truskawki – skoncentrować się na patrolowaniu dzielnic, patrolowaniu ulic, na patrolowaniu np. wieczorem autobusów miejskich” – powiedział Patryk Jaki.

Jaki zapowiedział, że chce wrócić do programu „patroli szkolnych”, który kiedyś był realizowany w Warszawie.

„Chcemy, żeby w okolicach szkół, instytucje miejskie dbały o bezpieczeństwo naszych dzieci” – zaznaczył.

Jak ocenił, w tych miejscach powinna być obecna nie tylko straż miejska, ale również patrole policyjne.

„Jako prezydent miasta Warszawy będę chciał przeznaczyć więcej środków na ponadnormatywne patrole policyjne, które będą wspomagały straż miejską w Warszawie właśnie w takich miejscach, czyli tam, gdzie są nasze dzieci” – zapowiedział kandydat Zjednoczonej Prawicy.

Kolejnymi elementami programu są: rozbudowa monitoringu miejskiego oraz doświetlenie przejść dla pieszych.

„Chcemy, żeby osoba, która znajduje się na pasach, czuła się bezpieczna, do tego są potrzebna oświetlenia” – mówił.

Patryk Jaki podkreślił, że w niektórych polskich miastach oświetlone są prawie wszystkie przejścia dla pieszych.

„Warszawie niestety jeszcze dużo w tym zakresie brakuje” – ocenił.

Konferencja Patryka Jakiego odbyła się w ramach tzw. „pre-kampanii samorządowej”.

Pierwsza tura wyborów samorządowych może się odbyć w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw. Kampania wyborcza rozpoczyna się w dniu zarządzenia wyborów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl