Warszawa: P. Jaki obiecuje budowę 50 żłobków i przedszkoli w ciągu jednej kadencji

Jeżeli zostanę prezydentem Warszawy w pierwszym tygodniu urzędowania podejmę decyzję o budowie 50 nowych żłobków i przedszkoli – oświadczył w sobotę kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki. Podkreślił, że 50 placówek powstanie w czasie jednej kadencji.

Patryk Jaki na sobotniej konferencji prasowej podpisał swoje drugie zobowiązanie, które zrealizuje w pierwszej kolejności, jeśli zostanie prezydentem Warszawy. Takich zobowiązań ma przedstawić pięć. Jaki mówił, że ta akcja to forma umowy między nim a warszawiakami, z której będzie mógł być rozliczony po wyborach.

Kandydat Zjednoczone Prawicy na prezydenta stolicy przypomniał, że w piątek podpisał swoje pierwsze zobowiązanie dotyczące wybudowania III i IV linii metra.

„Kolejną moją decyzją, w pierwszym tygodniu urzędowania będzie budowa 50 nowych żłobków i przedszkoli (…). To jest zobowiązanie, które jesteśmy w stanie zrealizować w pierwszej kadencji” – zadeklarował Patryk Jaki.

Mówił, że w każdej dzielnicy Warszawy brakuje miejsc w żłobkach, a w wielu dzielnicach brakuje miejsc w przedszkolach.

„Zapewnienie opieki żłobkowej i przedszkolnej jest dzisiaj naprawdę wyjątkowo niedrogie, wyjątkowo proste. To jest nie prawo, ale obowiązek miasta stołecznego Warszawy” – podkreślił.

Zaznaczył, że chciałby, aby nowe placówki powstały w każdej dzielnicy.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast – 4 listopada.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl