M. Suski: rozmontowanie UE nie leży w naszych celach strategicznych

Politycy Prawa i Sprawiedliwości podkreślają, że nie są zainteresowani demontażem Unii Europejskiej. W ten sposób odnoszą się do słów francuskiej polityk Marine Le Pen.

Kandydatka Frontu Narodowego w wyborach prezydenckich podczas spotkania z dziennikarzami zadeklarowała wolę współpracy z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim przy demontowaniu struktur europejskich.

Oferta dotyczy nie tylko lidera PiS, ale także premierów Węgier oraz Wielkiej Brytanii.

Poseł Marek Suski, wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS uważa, że te słowa należy postrzegać w ramach trwającej we Francji kampanii wyborczej.

– Politycy stosują różne chwyty. Sądzę, że jest  to chwyt marketingowy, który ma pokazać, że ta Pani będzie kandydatką, która będzie budować w Europie sojusz, tak jak ona zakłada, że będzie rozmontowywać Unię. Wskazuje ewentualnych, potencjalnych współpracowników, ale z naszej strony nie jest to temat programowy. Rozmontowanie Unii nie leży w naszych celach strategicznych – oświadczył poseł Marek Suski.

Polityk spodziewa się, że te słowa Marine Le Pen będą wykorzystywać posłowie części opozycji parlamentarnej w Polsce. Wielokrotnie już podnosili, że PiS chce doprowadzić do „Polexitu”.

RIRM

drukuj