fot. PAP/Dominik Kulaszewicz

A. Jaworski: W Polsce jest grupa osób działająca przeciwko polskim wartościom

W Polsce jest grupa osób, które nie liczą się z żadnymi wartościami i szacunkiem,  chcąc doprowadzić do podobnych zamieszek jak w Hamburgu – powiedział Andrzej Jaworski. Były poseł wraz z politykami PiS-u wziął udział w comiesięcznych warszawskich uroczystościach upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej.

Ruch Obywatele RP zorganizował kontrmanifestację. Było jednak spokojniej niż miesiąc wcześnie. Kontrmanifestujący przeszli z pl. Zamkowego na pl. Piłsudskiego. Policja skierowała do sądu 44 wnioski o ukaranie w związku z wykroczeniami.

W ubiegłym miesiącu Obywatele RP próbowali zablokować legalny Marsz Pamięci. Andrzej Jaworski zauważa, że tego typu nastroje są obecne od momentu katastrofy smoleńskiej.

Tylko same uroczystości pogrzebowe tuż po katastrofie smoleńskiej były spokojne. Natomiast pamiętajmy, że w naszym narodzie jest grupa byłych i aktywnych SB-ków.  Jest grupa osób, która z polskimi wartościami nie chce mieć nic do czynienia, która wierzy w jakieś idee marksistowsko-leninowskie albo w siłę pieniądza. Te osoby wykorzystują tego typu momenty, aby się pokazać, aby zakłócić uroczystości – taki typowy wandalizm polityczny – powiedział Andrzej Jaworski.

W katastrofie smoleńskiej zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką. Polska delegacja udawała się na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

RIRM

drukuj