fot. PAP/Paweł Supernak

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz o katastrofie smoleńskiej: Bez polityki pana Donalda Tuska, której celem było umożliwienie Rosji osiągnięcie dominacji nad całą Europą we współpracy z Niemcami, do zbrodni by nie doszło

Bez polityki pana Donalda Tuska, której celem był umożliwienie Rosji osiągnięcie dominacji nad całą Europą – energetycznie i politycznie – we współpracy z Niemcami, do zbrodni by nie doszło. Zarówno Rosja, jak i Donald Tusk uważali, że przeciwnikiem ich polityki jest prezydent Lech Kaczyński. Pan prezydent rzeczywiście dążył do zapewnienia Polsce niepodległości, stworzenia porozumienia krajów Europy Środkowej, aby postawić blokadę między Niemcami a Rosją, żeby sojusz z USA zapewnił bezpieczeństwo Polsce i całej Europie. Wszyscy, którzy zastanawiają się, który raport jest prawdziwy, niech podejmą decyzję, czy chcą oskarżać prezydenta Lecha Kaczyńskiego, czy chcą wreszcie wziąć prawdę pod uwagę – mówił poseł Antoni Macierewicz, były szef Ministerstwa Obrony Narodowej, w felietonie z cyklu „Głos Polski” na antenie TV Trwam.

Poseł Antoni Macierewicz odniósł się do opublikowanego niedawno raportu podkomisji badającej przyczyny i przebieg katastrofy smoleńskiej. [czytaj więcej]

– Raport smoleński opublikowany 11 kwietnia jednoznacznie określił, jaka była przyczyna tragedii, zbrodni smoleńskiej. Wiele osób nazywa to zamachem. Rzeczywiście mieliśmy do czynienia z aktem bezprawnej ingerencji, czyli działania zewnętrznego, które – poprzez doprowadzenie do eksplozji – miało na celu zamordowanie całej polskiej elity na czele z panem prezydentem Lechem Kaczyńskim. To nie był ani przypadek, ani wypadek – mówił poseł.

Opublikowanie raportu sprawiło, że wiele osób zaczęło wątpić w rzetelność raportu przygotowanego przez komisję pod nadzorem Jerzego Millera.

– To była zbrodnia. Musimy zdawać sobie z tego sprawę, jeżeli zastanawiamy się (a wiele osób próbuje tak robić), który raport jest prawdziwy. Czy prawdziwy jest raport Millera broniący Rosjan, oskarżający polskich pilotów i sugerujący, że winny jest dowódca sił powietrznych, pan generał Błasik, a wpływ na to miał także prezydent Lech Kaczyński? Źródłem tego jest nienawiść, rosyjskie kłamstwo, dążenie Rosjan do tego, żeby o zbrodnię smoleńską oskarżyć tych, którzy zostali zamordowani (…). Może jednak prawdą jest to, że wybuch zamordował na skutek działań Rosjan. Taka jest alternatywa. Musimy zdawać sobie z tego sprawę – podkreślił były szef MON.

Gość Radia Maryja przypomniał, że raport podkomisji smoleńskiej zwraca uwagę również na uwarunkowania polityczne.

– Uwarunkowania polityczne miały za punkt wyjścia prorosyjską i proniemiecką politykę ówczesnego rządu. Bez polityki pana Donalda Tuska, której celem było umożliwienie Rosji osiągnięcie dominacji nad całą Europą – energetycznie i politycznie – we współpracy z Niemcami, do zbrodni by nie doszło. Zarówno Rosja, jak i Donald Tusk uważali, że przeciwnikiem ich polityki jest prezydent Lech Kaczyński. Pan prezydent rzeczywiście dążył do zapewnienia Polsce niepodległości, stworzenia porozumienia krajów Europy Środkowej, aby postawić blokadę między Niemcami a Rosją, żeby sojusz z USA zapewnił bezpieczeństwo Polsce i całej Europie. Wszyscy, którzy zastanawiają się, który raport jest prawdziwy, niech podejmą decyzję, czy chcą oskarżać prezydenta Lecha Kaczyńskiego, czy chcą wreszcie wziąć pod uwagę prawdę – podsumował poseł Antoni Macierewicz.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl