Krakowska prokuratura od poniedziałku zacznie czynności w śledztwie ws. wypadku premier

Prokuratura Okręgowa w Krakowie od poniedziałku zacznie czynności w śledztwie ws. wypadku z udziałem premier Beaty Szydło – zapowiedział w sobotę rzecznik prokuratury Janusz Hnatko.

Podczas sobotniej konferencji prasowej powiedział, że kolumna aut z premier jechała na sygnałach świetlnych i dźwiękowych.

 „Gdy przejechał pierwszy samochód z tej kolumny, ten kierujący (fiatem seicento – PAP) był przekonany, że to już się skończyło i nikt więcej nie jedzie” – powiedział prokurator.

Dodał, że kierujący fiatem „zaczął manewr skrętu w lewo, co spowodowało z kolei manewr obronny kierującego drugim pojazdem, znajdującym się w kolumnie (w którym jechała premier – PAP), co w konsekwencji doprowadziło do tego, że ten pojazd uderzył w drzewo” – dodał Janusz Hnatko.

Według prok. Hnatki akta sprawy, w tym protokół przesłuchania kierowcy fiata, będą przekazane do Prokuratury Okręgowej, a prokurator rozpocznie postępowanie. Dodał, że na miejscu wypadku byli tez biegli z Instytutu Ekspertyzy Sądowych im. Jana Sehna.

Zarzut spowodowania wypadku usłyszał na policji kierowca seicento, który doprowadził w piątek wieczorem w Oświęcimiu do zderzenia z samochodem, w którym jechała premier Beaty Szydło. Mężczyzna przyznał się do winy – podał w sobotę rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

PAP/RIRM

drukuj