Ruszyła zbiórka na budowę pomników: smoleńskiego i L. Kaczyńskiego

W Warszawie ruszyła zbiórka pieniędzy na budowę pomników: ofiar katastrofy pod Smoleńskiem i prezydenta Lecha Kaczyńskiego. O godz. 8.00 Komitet Społeczny Budowy Pomników rozpoczął akcję przed Kościołem Seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu.

Pieniądze będą także zbierane wieczorem przed warszawską archikatedrą św. Jana. W obu miejscach zaplanowano dziś comiesięczne uroczystości upamiętniające ofiary tragedii. W kolejnych dniach zbiórka obejmie całą Polskę.

Poseł PiS-u Jacek Sasin, który reprezentuje komitet zaznaczył na antenie TV Trwam, że pomniki powinny stanąć na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

– Dlatego, bo to jest miejsce nierozerwalnie związane z pamięcią o ofiarach katastrofy i z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Jeśli chodzi o pamięć katastrofy smoleńskiej i jej ofiar, to Polacy sami to miejsce wskazali 10 kwietnia, kiedy dowiedzieliśmy się wszyscy w Polsce, że doszło do tej niewyobrażalnej tragedii. Polacy spontanicznie zaczęli przybywać przed Pałac Prezydencki. Nikt ich tam nie zwoływał. Nikt ich nie zachęcał, żeby w to miejsce przyjść. Spontanicznie pojawiły się setki tysięcy osób. Płonęły znicze. Były składane świeże kwiaty i to nie tylko w tych dniach bezpośrednio po katastrofie smoleńskiej, ale potem Polacy gromadzili się pod krzyżem przed Pałacem Prezydenckim, potem każdego 10 aż przecież do dzisiaj – powiedział poseł Jacek Sasin.

Pomniki mają być gotowe w 2018 roku na VIII. rocznicę katastrofy smoleńskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl