fot. PAP

Rząd lekceważy Polskę małych i średnich miast

Rząd premiera Donalda Tuska lekceważy Polskę małych i średnich miast: to obecnie Polska poza głównym nurtem przemian, Polska zapomniana – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wizyty w Zamościu.

Podkreślił, że to w małych i średnich miastach „likwiduje się zakłady pracy, nie rozbudowuje się infrastruktury, młodzi nie mają szans”.

Jarosław Kaczyński zapewniał, że jest alternatywa dla rządu. „Są plany wykorzystywania środków europejskich, które nie są w tej chwili wykorzystywane dla rozwoju Polski” – akcentował prezes PiS-u.

– Są plany odnoszące się do tworzenia miejsc pracy na wsi i w mniejszych ośrodkach miejskich, są różnego rodzaju projekty infrastrukturalne odnoszące się do zabytków. Wszystko to jest w tej chwili gotowe. Po części było składane w Parlamencie, ale zostało odrzucone. Te wybory będą, jeszcze raz powtarzam – referendum. Ci, którzy wezmą w nich udział, będą mieli szanse wypowiedzieć się w tej zasadniczej dla polskich średnich i małych miast i wsi sprawie – mówił Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński mówił, że „potencjał Polski jest bardzo wielki. Uruchomiony może nam bardzo pomóc w rozwoju całej Polski, w pogoni, jaką ciągle musimy prowadzić za bardziej rozwiniętymi gospodarczo krajami na zachód od naszych granic”.

Dlatego – jak dodał prezes PiS-u – „tak ważne jest, aby nasza ekipa w Parlamencie walczyła o to, by środki europejskie były wykorzystywane, aby reprezentowali nas ludzie, którzy są do tej pracy dobrze przygotowani”.

A tegoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się już w najbliższą niedzielę 25 maja. Polacy będą wybierali 51 przedstawicieli do Parlamentu w 13 okręgach wyborczych. Głosowanie odbędzie się w godz. od 7:00 do 21:00.

RIRM 

drukuj