Wlk. Brytania negocjuje z UE

Negocjatorzy Wielkiej Brytanii i instytucji Unii Europejskiej spotkają się dziś w Brukseli. Będą kontynuować prace nad porozumieniem ws. reformy wspólnoty – poinformował w nocy rzecznik brytyjskiego premiera Davida Camerona.

Przedstawiciele obu stron mają za zadanie wypracować wspólne stanowisko, m.in. dotyczące migracji w ramach Unii Europejskiej i zabezpieczeń dla państw pozostających poza strefą euro po tym, jak w niedzielę wieczorem niepowodzeniem zakończyły się rozmowy szefa brytyjskiego rządu z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem.

„Udało nam się dokonać znacznego postępu, szczególnie w ciągu ostatnich 48 godzin od spotkania z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jeanem Claudem Junckerem w piątek, ale wciąż niezbędne jest wiele pracy” – powiedział rzecznik rządu Camerona.

Według jego oświadczenia, instytucje europejskie miały w toku rozmów potwierdzić, że „aktualna sytuacja Wielkiej Brytanii spełniałaby kryteria niezbędne do uruchomienia tzw. „hamulca awaryjnego”. Nazywamy tak procedurę zamrożenia wypłaty świadczeń socjalnych dla migrantów z innych państw członkowskich UE w sytuacji „gdy służby publiczne są przeciążone lub system opieki społecznej jest nadmiernie wykorzystywany”.


PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl