fot. PAP/EPA.

Rada Unii Europejskiej przyjęła siódmy pakiet sankcji wymierzony w Federację Rosyjską

Trwa kolejny dzień zbrodniczej rosyjskiej agresji na Ukrainę. Rada Europejska przyjęła w czwartek siódmy pakiet sankcji wymierzony w Rosję.

Charków znajduje się pod ostrzałem. Rosyjskie wojska bez litości strzelają do cywilów. Nie żyją trzy osoby, a 23 jest rannych.

– To jest ludobójstwo. Codziennie o tym mówimy. To nie był cel wojskowy. Ostrzał nie miał celu militarnego. Nie stacjonowały tu Siły Zbrojne Ukrainy, broń czy Gwardia Narodowa. Nie było nikogo poza okolicznymi mieszkańcami – mówił Wołodymyr Tymoshko, szef policji w Charkowie.

 Rakiety spadły na osiedla mieszkalne w Kramatorsku i Konstantynówce. Ostrzeliwane są najgęściej zaludnione dzielnice. Tymczasem zmarła 26. ofiara rosyjskiego ataku rakietowego na Winnicę. W szpitalach wciąż przebywają 54 ranne osoby. Rosja wielokrotnie zaprzeczała – i cały czas zaprzecza – atakowaniu ludności i infrastruktury cywilnej.

– Myśliwiec rosyjskich sił powietrznych zestrzelił samolot Su-25 ukraińskich sił powietrznych w pobliżu Kramatorska w Donieckiej Republice Ludowej – wskazywał Igor Konashenkov, rzecznik ministra obrony Rosji.

 Rosjanie utrudniają cywilom wyjazd z Melitopola. Wróg traktuje mieszkańców miasta jak żywe tarcze, zabezpieczając się w ten sposób przed planowaną kontrofensywą ukraińskich wojsk.

Rada Europejska przyjęła w czwartek siódmy pakiet sankcji przeciwko Rosji.

  „Zakazujemy eksportu najważniejszego – po surowcach energetycznych – rosyjskiego towaru, złota. Rozszerzamy również wyjątki dla transakcji z udziałem produktów rolnych i transferu ropy do krajów trzecich. Ponieważ UE dokłada wszelkich starań, abyśmy mogli przezwyciężyć nadciągający globalny kryzys żywnościowy” – poinformował Josep Borrell, wysoki przedstawiciel UE ds. zagranicznych.

 Siódmy pakiet sankcji nie wystarczy, by Rosja się zatrzymała. Rada Europejska powinna jak najszybciej rozpocząć prace nad kolejnym – mówił prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski.

– Obserwujemy, jak błędna była polityka niektórych przywódców europejskich, którzy uczynili Europę zakładnikiem dostaw gazu z Rosji. Podczas gdy UE waha się, czy uwzględnić gaz w swoich pakietach sankcji, Rosja używa gazu do własnych sankcji przeciwko każdej europejskiej rodzinie, dosłownie uderzając w budżety rodzinne Europejczyków – powiedział Wołodymyr Zełenski.

 Dostawy broni są konieczne, by Europa bezpośrednio nie doświadczyła wojny – podkreślał prezydent Ukrainy. Wielka Brytania przekaże Ukrainie dziesiątki dział artyleryjskich i ponad 1600 sztuk broni przeciwpancernej w ramach dalszej pomocy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl