Mniejsze stawki za połączenia telefoniczne w UE

Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował, że od dziś zostają ujednolicone koszty połączeń pomiędzy krajami Unii. Oznacza to, że będziemy płacić mniej za połączenia telefoniczne wykonywane w Unii Europejskiej. Wszystko to m.in. dzięki staraniom Polski.

W ramach  inicjatywy wprowadzono specjalny mechanizm naliczania opłat, który ma być zrozumiały dla użytkownika, a jednocześnie obniży koszty.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Witold Czarnecki mówi, że to dobre, ale spóźnione rozwiązanie.

– To się ciągnęło jakieś dobre 5 lat. Nawet tamten rząd naciskał na to, żeby to się stało. Naciskał mało skutecznie, bo stało się to za późno. Tu już od pięciu lata były naciski. Polacy zyskają jednak na tym bardzo wyraźnie, zwłaszcza (i to jest bardzo dobra wiadomość dla nas wszystkich), że obniżka obejmie też wakacje, bo zazwyczaj było tak, że wszelkie obniżki roamingu następowały po wakacjach, a teraz będą przed wakacjami, więc cieszymy się i odczujemy to – zaznacza Witold Czarnecki.

Kolejne zmiany zaplanowano na 15 czerwca 2017 roku. Wtedy roaming zniknie, a to oznacza, że za połączenie komórkowe na terenie całej UE zapłacimy tyle, co w Polsce.

RIRM

drukuj