fot. pl.wikipedia.org

W Warszawie powstanie osiedle w ramach programu „Mieszkanie Plus”

BGK Nieruchomości podpisało umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla największego osiedla na warszawskim Ursynowie w ramach programu „Mieszkanie Plus”.

Osiedle Nowe Jeziorki powstanie na blisko 15 ha działce. W ramach programu zostanie wybudowanych 2 tys. 700 lokali. Budowa ruszy wiosną przyszłego roku.

Wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń powiedział, że inwestycja ma być wzorem dla innych, nie tylko w ramach programu „Mieszkanie Plus”.

– To jest pierwsza tak duża inwestycja w Warszawie, ale nie jest jedyną tak dużą, jakie planujemy w ramach programu „Mieszkanie Plus”. Chcemy, aby w każdym większym mieście w Polsce były duże projekty inwestycyjne, które będą częścią programu. Chcielibyśmy, by w ponad 300 lokalizacjach rozpoczęły się w przyszłym roku budowy 100 tys. mieszkań – mówił wiceminister Artur Soboń.

Koncepcję modelowego osiedla Nowe Jeziorki wyłoniono w konkursie, w którym nagrodzono dwa zespoły projektowe.

Na działce zaprojektowano 19 budynków mieszkalnych, w których znajdą się powierzchnie przeznaczone na działalność handlowo-usługową. Projekt przewiduje wydzielenie działki w centralnej części osiedla na realizację budynku szkoły podstawowej z przedszkolem, boiskiem i innymi terenami rekreacji.

Publiczna placówka ma powstać przy współpracy z warszawskim samorządem, który wspiera realizację inwestycji.

RIRM

drukuj