fot. twitter.com/Partia_KORWiN

Warszawa: 1 maja przejdzie „Marsz Suwerenności”

1 maja ulicami Warszawy przejdzie „Marsz Suwerenności” organizowany przez formacje wchodzące w skład Konfederacji. Tego dnia obchodzić będziemy 15. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

1 maja 2004 r. Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Zdaniem Konfederacji, czyli koalicji, w skład której wchodzi m.in. Ruch Narodowy oraz partia Janusza Korwina-Mikke, Unia w obecnym kształcie nie przynosi Polsce żadnych korzyści.

Działacze podkreślają, że w referendum akcesyjnym prawie 23 proc. głosujących opowiedziało się przeciwko przystąpieniu Polski do UE. „Marsz Suwerenności” ma być wyrazem sprzeciwu wobec nierówności i tzw. Unii dwóch prędkości, a także znakiem przywiązania do tradycyjnych wartości oraz patriotyzmu – wskazuje prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki.

 – Wielki „Marsz Suwerenności” – wielki marsz przeciwko zawłaszczaniu suwerenności i niepodległości państwa polskiego przez brukselskich komisarzy; suwerenności politycznej, suwerenności kulturalnej i suwerenności gospodarczej – mówi Robert Winnicki.

Z kolei Kaja Godek, szefowa Fundacji Życie i Rodzina, zaznacza, że UE ingeruje w życie rodziny. Nie ma na to naszej zgody.

Dość tego! Dość ingerencji urzędników brukselskich w nasze polskie sprawy! Dość ingerencji urzędników brukselskich w życie rodzin i w życie dzieci w Polsce – podkreśla Kaja Godek.

Nie jest jeszcze znana trasa marszu. Szczegóły mamy poznać w najbliższych tygodniach, gdy wydarzenie zostanie oficjalnie zarejestrowane.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj