fot. twitter/MieszkanieDlaMłodych

Dolnośląskie: W Jedlinie-Zdroju powstaną 42 lokale z programu Mieszkanie Plus

42 mieszkania powstaną w Jedlinie-Zdroju na Dolnym Śląsku w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Budowa nowego bloku powinna się rozpocząć w I kwartale 2020 roku.

Czterokondygnacyjny blok powstanie na działce w rejonie ul. Andersa. Będą się w nim znajdować 42 mieszkania – od kawalerek po czteropokojowe lokale.

Jarosław Kołodziejczyk, dyrektor w biurze realizacji inwestycji Polskiego Funduszu Rozwoju Nieruchomości podkreślił, że Mieszkanie Plus w Jedlinie-Zdroju to kolejna inwestycja w województwie dolnośląskim.

„Chcemy dawać atrakcyjną alternatywę dla wszystkich rodzin, bez względu na wielkość zamieszkiwanego przez nich miasta, i dlatego z taką samą powagą traktujemy inwestycje w dużych miastach, jak Wrocław, ale i mniejszych, jak Oława czy Jedlina-Zdrój” – powiedział Jarosław Kołodziejczyk.

Burmistrz Jedliny-Zdrój Leszek Orpel wskazał, że teren, na którym będzie realizowana inwestycja jest dobrze rozwinięty pod względem dostępności i różnorodności punktów handlowo – usługowych.

„W promieniu 700 metrów od planowanej inwestycji są zlokalizowane najważniejsze usługi, jak zespół szkolno-przedszkolny, a w przyszłości także żłobek, sklepy spożywcze, placówki usługowe, apteka, place zabaw dla dzieci, siłownie terenowe oraz centrum przesiadkowe – wkrótce rozbudowane o nowy przystanek kolejowy na remontowanej linii Jedlina-Zdrój – Świdnica” – wyliczał burmistrz.

Jedlina-Zdrój to kolejne miasto, w którym budowane są mieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus na Dolnym Śląsku.

We Wrocławiu rozstrzygnięto trzy konkursy architektoniczne dla działek przy ul. Hermanowskiej, Białowieskiej oraz Kolejowej. Może tu powstać ponad 1,5 tys. mieszkań. Z kolei w Wałbrzychu prowadzona jest weryfikacja wniosków na 192 lokale. Na początku lutego PFR Nieruchomości zawarł umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla inwestycji w ramach programu Mieszkanie Plus przy ul. Lubańskiej w Zgorzelcu. Powstanie tam ok. 220 mieszkań w pięciu budynkach. Lokale w ramach rządowego programu budowane są też w Oławie.

W ramach programu Mieszkanie Plus do użytku oddano do tej pory 480 mieszkań w Białej Podlaskiej, Jarocinie oraz Kępnie. W pierwszym półroczu br. najemcy mają się wprowadzić do 364 lokali w Gdyni i Wałbrzychu. Trwa także budowa ponad 650 mieszkań w Katowicach, Jarocinie i Kępicach, a blisko 7 tys. lokali znajduje się w fazie projektowej.

PAP/RIRM

drukuj