Rada Mieszkalnictwa spotka się dziś ws. specustawy mieszkaniowej

Rada Mieszkalnictwa zajmie się dzisiaj specustawą mieszkaniową. Rządowy projekt ma ułatwić proces legislacyjny i przyspieszyć budowę mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus.

Nad specustawą mieszkaniową pracują ministerstwa: inwestycji i rozwoju, rodziny, pracy i polityki społecznej, finansów, kultury i dziedzictwa narodowego, środowiska, rolnictwa i rozwoju wsi.

Resorty wspólnie mają wypracować takie rozwiązania legislacyjne, które pozwolą usunąć bariery biurokratyczne i przyspieszyć proces budowy mieszkań. Obecnie na uzyskanie odpowiednich zezwoleń trzeba czekać pięć lat. Najwięcej czasu trwa proces odrolnienia gruntów nadających się pod budowę nieruchomości. Po wprowadzeniu nowych przepisów okres ten ma wynosić maksymalnie rok.

Specustawa będzie odnosić się do wszystkich podmiotów zajmujących się budową mieszkań. Opracowywana jest jako projekt rządowy i zatwierdzona ma zostać do końca czerwca tego roku.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl