fot. twitter.com

Zmiany w programie „Mieszkanie Plus”

Ministerstwo Rozwoju w połowie lutego przedstawi konkretne zmiany w programie „Mieszkanie Plus”. Z kolei do marca mamy poznać szczegóły pakietu proinwestycyjnego – zapowiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

W radiowej Trójce szefowa resortu była pytana o zapowiadany reset programu mieszkalnictwa. Minister Emilewicz poinformowała, że prace nad nim dobiegają końca, a ich efekty zostaną zaprezentowane przed upływem 100 dni rządu, czyli przed 17-18 lutego.

Wówczas mamy poznać wyliczenia, ile mieszkań w ramach programu zbudują poszczególne podmioty.

– Do realizacji tego programu chcemy zaprosić nowe podmioty, które dotychczas nie uczestniczyły, czyli sektor prywatny oraz deweloperów, spółdzielnie i w większym stopniu jednostki samorządu terytorialnego. Z każdym z tych środowisk jestem już po licznych rozmowach i przygotowujemy teraz zasady udziału w poszczególnych filarach – wskazała minister Jadwiga Emilewicz.

Szefowa resortu rozwoju mówiła także o przygotowywanym w ministerstwie pakiecie proinwestycyjnym. Zawiera on m.in. propozycję ulgi podatkowej na automatyzację i robotyzację, która pozwoli odliczać od podatku wydatki na te cele w korzystnej proporcji.

Minister powiedziała, że trwają ustalenia z Ministerstwem Finansów, czy będzie to „dwa złote do złotego, czy trochę więcej”.

RIRM

drukuj