A. Soboń: Mamy 300 lokalizacji na Mieszkanie Plus

Mamy 300 lokalizacji na budowę osiedli w programie Mieszkanie Plus – mówił dziś w Sejmie wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. Dodał, że część z nich jest przygotowana do rozpoczęcia inwestycji.

Wiceminister akcentował, że na realizację programu mieszkaniowego w Polsce do 2025 roku jest 6 mld zł. Przedstawił też mapę Polski z zaznaczonymi 300 lokalizacjami, w których mają powstać nowe osiedla. Zaznaczył, że są one na różnym etapie przygotowania pod budowę, ale część z nich jest gotowa „do wbicia łopaty”.

Jak podkreślił, zadaniem programu jest zaspokojeniem głodu mieszkań.

„W Polsce brakuje ok. 2,5 – 3 mln lokali” – powiedział polityk.

Artur Soboń zauważył też, że choć mieszkań na rynku przybywa, to ich ceny rosną, sprawiając, że mniej zamożnych osób nie stać ani na ich zakup, ani na wynajem. Wiceminister inwestycji i rozwoju mówił, że rozpisany został konkurs na system prefabrykatów, co pozwoli na obniżkę cen budowy mieszkań. Podkreślił również, że „samorządy dostały instrumenty, które pozwolą im prowadzić lokalną politykę mieszkaniową”.

Rządowy program Mieszkanie Plus zakłada, że do końca 2019 roku rozpoczęta zostanie budowa 100 tys. lokali.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl