Startuje konkurs na projekt domu jednorodzinnego w ramach programu Mieszkanie plus

Rusza konkurs na projekt modelowego, przyjaznego rodzinom domu jednorodzinnego w ramach rządowego programu Mieszkanie plus. Organizatorem konkursu jest BGK Nieruchomości, a partnerem Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Konkurs skierowany jest do uczelni technicznych i instytutów badawczych działających przy ośrodkach akademickich.

W ramach tego konkursu chcemy znaleźć nowe rozwiązania technologiczne i architektoniczne – tłumaczy Mirosław Barszcz, prezes BGK Nieruchomości.

– Dzisiejszy konkurs jest konkursem, którego przeznaczeniem jest Polska powiatowa, małe miejscowości, ale również wsie. Jego celem jest zdobycie projektów, które będą dotyczyły zabudowy szeregowej, zabudowy bliźniaczej, również domów jednorodzinnych, także w formule „zrób to sam”. Chcemy rzeczywiście znaleźć nowe, ciekawe rozwiązania technologiczne i architektoniczne, z których będą mogły skorzystać nie tylko duże miasta – podkreśla Mirosław Barszcz.

Taki dom powinien być prosty, schludny, wykonany z polskich materiałów, a jego centrum ma być wspólny stół, przy którym będzie gromadzić się cała rodzina. Jeszcze w tym roku zostanie wybranych dziesięć lokalizacji, gdzie stanie zwycięski projekt. To wszystko w ramach programu Mieszkanie plus – mówi wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

– Program Mieszkanie plus to jest najważniejszy program na drugą część kadencji. Ten program ma ogromne znaczenie gospodarcze, a jeszcze większe znaczenie społeczne czy nawet cywilizacyjne. Brak mieszkań to jest w tej chwili problem, od dziesięcioleci problem numer jeden polskich rodzin. Mamy nadzieję, a nawet jesteśmy pewni, że dzięki realizacji przez BGK tego programu bardzo wiele młodych rodzin, bardzo wielu młodych Polaków zdecyduje się pozostać tutaj nad Wisłą, nad Odrą, tutaj rozwijać swoje pasje zawodowe, rozwijać swoją rodzinę – zaznacza wicepremier Jarosław Gowin.    

Rejestracja w ramach konkursu potrwa do 9 marca. Do 7 maja można zgłaszać prace konkursowe, a zwycięzcę poznamy 14 maja.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl