fot. PAP/Tomasz Wojtasik

W Siedleminie oddano do użytku pierwsze mieszkania z programu Mieszkanie plus

W Siedleminie koło Jarocina odbyła się uroczystość oddania osiedla, które powstało w ramach rządowego programu Mieszkanie plus. Ma ono charakter trzykondygnacyjnych szeregowców liczących po sześć mieszkań. Dostępne są kawalerki oraz mieszkania dwu- i trzypokojowe o powierzchni od 35 do 55 metrów kwadratowych.

Dotychczas powstało 96 mieszkań, a stawki czynszów wynoszą 11 zł za metr kwadratowy. Gmina Jarocin jako pierwsza w Polsce wystartowała z inwestycjami w ramach programu Mieszkanie plus. Na terenie gminy zbudowanych zostanie łącznie 366 mieszkań czynszowych.

Wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń podkreślił, że program Mieszkanie plus ma stanowić zachętę m.in. dla młodych Polaków, aby wrócili do kraju.

– To jest projekt, który ma ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców gminy Jarocin, ale nie tylko, także sąsiednich gmin oraz tych, którzy wyjechali z Polski, bo na 650 czy 750 podań jedna czwarta z nich to ci młodzi Polacy, którzy wyjechali z Polski, a chcieliby wrócić. Sens programu „Mieszkanie+” jest więc nie tylko gospodarczy, społeczny, w tym sensie, że zaspokaja potrzeby tych, którzy nie dostali kredytu w banku, a potrzebują mieszkania, by tutaj się rozwijać, założyć rodzinę, ale ma także wymiar skłaniający do powrotu z emigracji i gmina Jarocin jest tego przykładem – podkreślił Artur Soboń.

Program Mieszkanie plus to jeden z flagowych projektów obecnego rządu, który zakłada budowę tanich mieszkań na wynajem z możliwością wykupu lokalu.

W jego ramach w całej Polsce ma powstać ok. 100 tys. mieszkań. Obecnie lokale budowane są m.in. w Wałbrzychu, Gdyni i Katowicach.

Oferta jest skierowana do każdego, jednak największe szanse na otrzymanie własnego mieszkania mają osoby bez zdolności kredytowej oraz rodziny wielodzietne.

RIRM

drukuj