Program „Mieszkanie plus” ma być przyjęty jeszcze w tym roku

Rząd planuje przyjąć program „Mieszkanie plus” w czwartym kwartale tego roku; inwestycje powinny ruszyć w roku 2018 – zapowiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Rząd zaprezentował dziś program, który ma umożliwić dostęp do rynku mieszkaniowego szerszej grupie Polaków. Mieszkania na wynajem mają powstać na gruntach Skarbu Państwa.

Koszt budowy metra kwadratowego lokalu z pełnym wykończeniem ma wynieść od 2,5 tys. zł wzwyż. Czynsz ma się wahać od 10 do 20 zł za metr kwadratowy. Będzie to najem z możliwością dojścia do własności.

Minister Andrzej Adamczyk powiedział, że rząd przygotował także rozwiązanie dla osób, które w trakcie wynajmu utraciłyby pracę.

­- Osoby o niskich, niewysokich dochodach, które będą wynajmowały te mieszkania, wynajmowały z opcją dojścia do własności, po 5 czy 10 latach, w sytuacji dramatycznej, kiedy człowiek traci pracę, pieniądze, które będą gromadzone w ramach tych kolejnych rat wykupu mieszkania, będą uruchomione na opłatę czynszu. Oczywiście spowoduje to, że oddali się termin, kiedy wynajmujący stanie się ostatecznie właścicielem tego mieszkania – wyjaśnił minister.

Rząd chce wesprzeć także budownictwo społeczne. Ponadto zostanie stworzony system oszczędzania na cele mieszkaniowezakup, wkład własny, remont. Uczestnicy programu będą mogli w bankach założyć rachunki bankowe z premią za systematyczne oszczędzanie.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl