Biała Podlaska: 186 rodzin wprowadzi się do lokali z programu Mieszkanie plus

186 rodzin wprowadzi się do lokali „Mieszkanie plus” w Białej Podlaskiej na przełomie maja i czerwca. Rodziny nie będą musiały płacić czynszu do końca wakacji, czyli przez trzy pierwsze miesiące od zamieszkania.

Od przyszłego tygodnia lokatorzy będą mogli już obejrzeć swoje mieszkania. Odbiory techniczne mieszkań w Białej Podlaskiej mają zacząć się po 15 maja. Domy będą przekazywane lokatorom w standardzie deweloperskim. W Białej Podlaskiej opłata za wynajem 50-metrowego lokalu wraz z mediami to ok. 900 zł.

Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości wyłożył na tę inwestycję 20 mln zł. Na inwestycji zyskają lokalni przedsiębiorcy – przetargi na budowę wygrały trzy lokalne firmy. Chętni na Mieszkanie plus pochodzą głównie z Białej Podlaskiej, ale ok. 10 proc. wniosków złożyły osoby niezamieszkujące w tym mieście. Są chętni z Bydgoszczy, Warszawy, Gdańska, ale także z zagranicy Anglii, Irlandii i Niemiec. Większość chętnych to rodziny, często wielodzietne, ale także młode małżeństwa, a nawet bezdomni, którzy mogą pochwalić się dochodami.

Prezydent Białej Podlaskiej wyraził chęć budowania kolejnych mieszkań w ramach Mieszkania plus ze względu na spore zainteresowanie. W ubiegłą sobotę w Jarocinie oddano pierwsze 96 mieszkań z programu Mieszkanie plus. W ramach obszaru komercyjnego budowy trwają m.in. w Katowicach, Wałbrzychu i Gdyni.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl