fot. PAP/Darek Delmanowicz

M. Barszcz: Dębica to pierwsze miasto na Podkarpaciu, w którym ruszy budowa Mieszkania Plus

Dębica to pierwsze miasto na Podkarpaciu, w którym wbijemy łopatę pod realizację Mieszkania Plus – powiedział PAP prezes PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz. Dodał, że w planach jest budowa 201 mieszkań o średnim metrażu 51 mkw.

Jak informuje PFR Nieruchomości, „osiedle powstanie przy ul. Ratuszowej w Dębicy, w bezpośrednim sąsiedztwie siedziby Urzędu Miasta i Muzeum Regionalnego”. Zaznaczono, że ok. 1,5 hektarowa działka została wniesiona przez samorząd, a spółka PFR Nieruchomości ma sfinansować realizację inwestycji..

„Mieszkanie Plus jest dobrą ofertą dla średniej wielkości miast, takich jak Dębica” – zauważył Mirosław Barszcz.

Podkreślił, że nowe inwestycje mieszkaniowe są dla nich dużym impulsem rozwojowym, a dodatkowo mogą być ważnym argumentem dla młodych, którzy rozważają opuszczenie miasta.

Budowa w Dębicy zostanie zainaugurowana w najbliższy poniedziałek 26 sierpnia. Obecnie w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus powstało 867 lokali w Białej Podlaskiej, Wałbrzychu, Gdyni, Jarocinie oraz Kępnie. Kolejnych 663 jest w trakcie budowy – są to inwestycje w Katowicach, Jarocinie oraz Kępicach.

W trakcie projektowania jest kolejnych 18 tys. lokali w całej Polsce. Jak wynika ze statystyk zamieszczonych na stronie mplus.pl, potencjał gruntów przeznaczonych pod Mieszkania Plus wynosi 120 tys. mieszkań.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl