H. Kowalczyk: Ustawy dot. programu „Mieszkanie Plus” – obecnym priorytetem rządu

Obecnie priorytetem rządu jest pakiet ustaw związanych z programem 'Mieszkanie Plus'” – powiedział minister Henryk Kowalczyk.

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów w Polskim Radiu mówił o mapie drogowej, którą rząd PiS ma realizować w najbliższym czasie.

– To jest m.in. ustawa o funduszu ziemi, żeby można było pozyskiwać te grunty, które są gruntami Skarbu Państwa, czyli Agencji Nieruchomości Rolnych, a także grunty Agencji Mienia Wojskowego w celu wsparcia budownictwa mieszkaniowego. Oczywiście, to są również zmiany w prawie budowlanym ułatwiające, przyspieszające proces inwestycyjny. To jest ten pakiet, nad którym w tej chwili pracuje rząd – wyjaśnił Henryk Kowalczyk.

Minister poinformował też, że do połowy czerwca rząd ma przedstawić propozycje dotyczące podwyższenia płacy minimalnej. Rząd chce, aby płaca minimalna rosła w istotny sposób. Ma to być więcej niż 43 złote. Henryk Kowalczyk podkreślił, że w tej sprawie trwa jeszcze dyskusja m.in. z pracodawcami.

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów pytany był też o spekulacje medialne dotyczące łączenia resortów czy rekonstrukcji rządu.

Media informują, że resort środowiska miałby zostać połączony z resortem energii, a resort zdrowia z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Minister zapewnił, że nie ma żadnych pomysłów na łączenie czy likwidację resortów.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl