M. Morawiecki: Mieszkanie plus jest programem elastycznym i niesamowicie ambitnym

Robimy program, który jest programem powszechnym, dostępnym dla każdego – powiedział w poniedziałek wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki, otwierając konferencję „Mieszkanie plus w samorządach. Od intencji do inwestycji”.

W dziedzinie budownictwa mieszkaniowego mamy do nadrobienia ogromny dystans – mówił Morawiecki.

„Robimy program, który jest programem powszechnym, dostępnym dla każdego, nie oazą dobrobytu dla nielicznych, tylko naprawdę szerokozasięgowy program, w szczególności dla tych, którzy dzisiaj są w niższych grupach zarabiających i aspirują do klasy średniej” – powiedział wicepremier.

Mieszkanie plus jest według Morawieckiego programem elastycznym.

„Zakładamy tam różne instrumenty finansowe i legislacyjne, które mają zwiększyć skłonność samorządów do wejścia w ten program” – mówił wicepremier.

Dodał, że ocenia program jako „niesamowicie ambitny”. Obecnie, według niego, na rynek trafia 150 tys. mieszkań rocznie; dzięki temu programowi będzie dużo więcej. „Do nadrobienia mamy nie tylko 50 lat komunizmu, ale również dalece niedoskonały model rynku mieszkaniowego lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych” – powiedział.

 

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl