fot. twitter.com/PremierRP

Sejmowa Komisja ds. Służb Specjalnych zwróci się do premiera RP z dezyderatem ws. proponowanych zmian w ustawie antyterrorystycznej

Niewykluczone, że będą zmiany w ustawie antyterrorystycznej. Sejmowa Komisja ds. Służb Specjalnych skieruje do premiera Mateusza Morawieckiego dezyderat w tej sprawie.

O efektywności działania ustawy rozmawiali w tygodniu członkowie komisji oraz przedstawiciele służb m.in. Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencji Wywiadu. Na posiedzenie przybyli też wiceszefowie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Obrony Narodowej. Ustawa została dobrze oceniona, przez wszystkie instytucje zaangażowane w jej realizację. Ich zdaniem wymaga jedynie doprecyzowania. Chodzi m.in. o skuteczniejsze wykorzystywanie przepisów w postępowaniu prokuratorskim.

Uwagi jakie do ustawy zgłosiły strony będą teraz analizowane – poinformował poseł Marek Opioła, szef sejmowej komisji ds. służb specjalnych.

– Jest to bardzo skomplikowana materia wielowątkowa. Oczekujemy, że stanowiska napłyną do nas w formie pisemnej, a komisja usiądzie i przeanalizuje to, aby poukładać w odpowiedni sposób. Kiedy zbierzemy materiał odbędzie się posiedzenie i wtedy komisja – mam nadzieję – przyjmie dokument, który będzie kierowany do Rady Ministrów – mówił poseł Marek Opioła.

Ustawa antyterrorystyczna była dotychczas wielokrotnie wykorzystywana. Tuż po jej uchwaleniu w 2016 r podczas szczytu NATO w Warszawie i Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Później m.in. w czasie ubiegłorocznej konferencji klimatycznej w Katowicach.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl