fot. Tomasz Strąg

Dziś konwencja regionalna PiS w Jasionce

W Jasionce pod Rzeszowem odbędzie się dziś konwencja regionalna PiS z udziałem prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. W trakcie spotkania ma zostać zaprezentowana europejska deklaracja programowa. Ponadto zostaną przedstawieni liderzy list Prawa i Sprawiedliwości do PE oraz kandydaci startujący w eurowyborach z okręgu podkarpackiego.

W lutym Komitet Polityczny PiS podjął decyzje dotyczące „jedynek” i „dwójek” na listach w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wśród „jedynek” są m.in.: szef MSWiA Joachim Brudziński, wicepremier Beata Szydło, minister edukacji Anna Zalewska, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, Witold Waszczykowski, Karol Karski czy Zdzisław Krasnodębski.

Politolog Tomasz Teluk zwraca uwagę, że PiS wystawia do europarlamentu mocnych kandydatów.

Drużyna PiS jest mocna. Są tam znane nazwiska. Są posłowie doświadczeni także na polu europejskim. To przekonuje wyborców, którzy są skłonni ciągle głosować na partię rządzącą – wskazuje Tomasz Teluk.

Ostatnie sondaże pokazują, że zarówno PiS, jak i Koalicja Obywatelską mogą liczyć na podobne poparcie w okolicach 35 proc.

RIRM

drukuj